První dny v Indii

Dillí nás požralo a za 24 hodin nás opět vyplivlo na letišti. Jak je to možné? Dillí je jedna velká vyloučená lokalita. V bezpečí vozidla se přemísťujeme do domácího ubytování. Ráno odjíždíme na místní hlavní nádraží. Tam nám chlapík říká, že náš vlak je zrušen. Odvádí nás za dalším Indem, sehrají spolu scénku o ceně, nakládá nás a veze nás uličkami do nějaké rádoby turistické kanceláře. Tam nás borec zpracovává, říká, že do Lehu se dostaneme jen přes Šrínagar. Chvíli se dohadujeme, smlouváme cenu, i tak nasedáme na letadlo a letíme do Šrínagaru. Je to město plné vojáků v kašmírském státě. Sousedí s Pákistánem. Lidé jsou tu usměvaví a kontaktní. Chlapík, co se tu o nás stará, v nás neustále vyvolává pocit nebezpečí. Sami pocit ohrožení nemáme. Chceme se vydat jeepem přes hory do Lehu. Náš hostitel nás šponuje na ceně. Vyrážíme do nočního města zjistit naše možnosti...

zelenáči-Indie

Zelenáči Romana a David

Předchozí deníky

Romana a David jsou cestovatelé, pojištěnci VZP a členové Klubu pevného zdraví. Proto nás potěšilo, když nám nabídli, že se s námi podělí o svoje zážitky z jejich další cesty – tentokrát vyráží do Indie. Říkají si Zelenáči, ale co se týká jejich dobrodružných výletů – v tomto ohledu rozhodně žádnými nováčky nejsou.

Romana Chalupová a David Najbrt jsou výtvarní fotografové a cestovatelé, kteří vytvořili projekt s názvem ZEMĚ. Tento projekt propojuje outdoorové aktivity s bojem za lidská práva. Na svých cestách připravují fotografické soubory a knihy.

Tak, a my můžeme jenom doufat, že nepodcenili prevenci, přípravu (pojištěni jsou samozřejmě díky KPZ a PVZP nejlépe jak mohou být) a držíme palce nejen při výstupu na pětitisícovku!

zena_

Návštěva domova české kosmetiky

Nedávno jsme měli možnost navštívit kouzelné místo, kde se vyrábí více než 200 druhů kosmetických přípravků na bázi přírodních látek pro domácí i profesionální péči. Jedná se o českou značku,

zena_