Ve zdravém těle zdravý duch… a ve zdravém domově zdravý člověk. Péče o prostředí, ve kterém žijete, má vliv na vaše zdraví. Věděli jste, že i úklid může být zdravý a udržitelný s ohledem na životní prostředí? Stačí vynechat čisticí prostředky a zvolit třeba ekologičtější úklid párou. Podívejme se na klíčové výhody a princip zdravého úklidu párou, ale také na to, jak mít doma čistý vzduch.

Skoncujte s čisticími prostředky

Na velký úklid byste za normálních okolností spotřebovali velké množství drahých čisticích prostředků. Pokud si ale pořídíte parní čistič, můžete se s nimi nadobro rozloučit. Kvalitní parní čističe produkují velké množství páry a díky tomu dosahují vynikajících výsledků. Účinně likvidují až 99,99 % všech obalených virů a bakterií, které se běžně vyskytují v domácnosti. Spolehlivě tak zajistí dokonale čistou podlahu, koupelnu i WC, ale také čistotu varné desky, digestoře i nejmenších spár a rohů. Problém pro ně nepředstavují ani odolné skvrny či mastnota.

Kde všude můžete parní čistič použít

Parní čistič vypouští horkou páru a ta postupně uvolňuje zašlou špínu a nečistoty i v hůře dostupných místech. Pára kromě odstranění nečistot umí díky vysoké teplotě hubit také plísně a mikroorganismy. Jednoduché použití i multifukční využití přístroje umožňuje čistit nejrůznější plochy a povrchy. Díky bohaté výbavě dokáže přístroj Kächer SC 3 Deluxe EasyFix PREMIUM efektivně odstranit špínu ze sanity, kuchyně a tvrdých podlah odolných k působení páry. Velkou výhodou parních čističů je, že dokáží snadno zlikvidovat i začínající plíseň, která se může vytvořit.

Kärcher zdravá domácnost

Jak správně uklízet párou

Čím dále je tryska přístroje od čištěného povrchu, tím je teplota i rychlost páry při kontaktu s čištěnou plochou nižší. Platí jednoduché pravidlo, čím vyšší teplota páry (ideálně 100 °C) a čím blíže k povrchu, tím vyšší je účinnost čištění. Výhodou páry je, že čistí povrchy do hloubky a dokáže rozpustit i velmi vytrvalé nečistoty. Ideálním místem pro ukázku účinnosti páry jsou spáry mezi dlaždičkami v koupelně. Při použití parních čističů nikdy nepoužívejte žádné čisticí prostředky, protože při kontaktu s párou se chemikálie uvolní do vzduchu a vy byste se jich nadýchali. Vyhněte se i použití éterických olejů. Rozhodně je nekapejte do nádržky na vodu, jelikož byste svůj parní čistič nenávratně zničili.

Pročistěte vzduch

Když do místnosti oknem zasvítí sluníčko, můžeme vidět vířící se částečky prachu. Takový vzduch nikdo z nás dýchat nechce. Jestli jste ještě váhali s pořízením čističky vzduchu, tak vězte, že by měla být součástí každé zdravé domácnosti. Dokáže z ovzduší odstranit nejen viditelné částečky prachu, ale oceníte ji v kuchyni při vaření aromatických jídel, protože eliminuje i zápach. Snižuje množství alergenů v ovzduší a přispívá k prevenci respiračních onemocnění a alergií. Čistička vzduchu Kärcher AF 30 vám zajistí čistý vzduch a díky automatickému režimu přizpůsobí výkon kvalitě vzduchu v místnosti.

Nezapomeňte na 25% slevu na parní čističe, kterou členové Klubu pevného zdraví mohou na tyto produkty využít.

Autor článku: Kärcher

Fitshaker

Nejlepší cvičení na břicho

Zeptejte se někoho, se kterou partií svého těla je nejméně spokojený, a pravděpodobně ukáže na břicho. Na co se zaměřit, pokud to svoje chceme zbavit zbytečného tuku, poradí odborníci ze společnosti Fitshaker. Nejlepší cvičení na