Cestujeme s KPZ

JIHOČESKÝ KRAJ

Dnes vám představíme kraj, kde můžete najít nejen pohádkové hrady a zámky, ale i slatinné lázně, rozhledny, pivovary, tajuplné podzemí, zoologické zahrady a hlavně krásnou přírodu – to všechno slibuje nezapomenutelné zážitky. V tomto kraji patří mezi oblíbené kratochvíle také sjíždění řek, návštěvy výtvarných a keramických dílen anebo zajímavá prohlídka zákulisí jaderné elektrárny Temelín. Konec napětí, ano mluvíme o Jihočeském kraji.

Kraj je výbornou volbou pro celou rodinu, jak příjemně a zajímavě trávit volný čas. Ať už v nádherné přírodě nebo při návštěvě architektonických památek, všude na vás čeká spousta zážitků.

Státní zámek Hluboká nad Vltavou je ideálním místem nejen pro zamilované, hledající romantickou atmosféru, ale i pro ty, kteří se zajímají o historii. Architektura tohoto zámku je skutečně dech beroucí. Za chloubu Jihočeského kraje se považuje rovněž Státní hrad a zámek Český Krumlov, který je po právu zapsán mezi památky UNESCO. Za zmínku stojí i Státní zámek Červená Lhota, který na první pohled zaujme svojí červenou barvou.

Jednou z  charakteristik tohoto kraje a výhodou především v horkých letních dnech je nespočet rybníků a vodních ploch, které nabízejí i příjemné koupání. Nejznámějšími jsou třeba Dvořiště, Dehtář, Bezdrev nebo Hejtman.

První pomoc

První pomoc je okamžitá pomoc poskytnutá zraněnému nebo nemocnému člověku před příjezdem profesionální zdravotní péče. Protože se každý z nás se může dostat do situace, kdy bude potřeba poskytnout první pomoc při úrazu nebo

zdrava_strava_

Zlepšete svůj životní styl