Cestujeme s KPZ

PARDUBICKÝ KRAJ

Milí výletníci, dnes se hlásíme z Pardubického kraje, domova spousty přírodních pokladů naší země. Většinu území kraje tvoří pahorkatiny a vrchoviny přecházející do nížin kolem Labe. Na hranici s Polskem se pak tyčí třetí nejvyšší pohoří v Česku, masív Králického Sněžníku. Na něj k severozápadu navazují nižší a plošší Orlické hory, na jihu začíná Železnými horami a Žďárskými vrchy Českomoravská vrchovina. Všechny zmíněné lokality jsou perfektní nejen pro zapálené fanoušky turistiky, ale zároveň i pro procházky s vašimi ratolestmi či romantické procházky.

Kromě krásné přírody je Pardubický kraj známý nejen u nás, ale i ve světě, výrobou kvalitního perníku. Na svých toulkách krajem ho jistě oceníte jako chutnou svačinku. Byla by také velká škoda, kdybyste během návštěvy tohoto kraje nestihli alespoň jedno dostihové klání. Na pardubickém závodišti se jich totiž během roku odehrává celá řada.

Když už se budete pohybovat v Pardubicích, nezapomeňte se zastavit u Zelené brány, ze které je báječný výhled na Krkonoše a Železné hory. Tato brána v podstatě rozděluje město na starou a novou část. Obdivovatelé umění by určitě měli navštívit Zámek Pardubice nebo Zámek Litomyšl, který je jedním z největších renesančních zámků v ČR, a zaručeně vás nadchne svojí architekturou. Avšak mezi nejoblíbenější atrakce v tomto kraji patří takzvaná Stezka v oblacích. Je ideální pro rodiny s dětmi a všechny milovníky výšek. Cesta je sice do kopce, dostanete se do výšky 55 metrů, ale můžete využít služeb lanovky, která vám výstup usnadní. Ať zvolíte jednu či druhou variantu, je cesta na vrchol velkým zážitkem, protože se můžete kochat malebnou krajinou.

Přejeme vám krásný výlet!

Mohlo by vás zajímat

zena_

Návštěva domova české kosmetiky

Nedávno jsme měli možnost navštívit kouzelné místo, kde se vyrábí více než 200 druhů kosmetických přípravků na bázi přírodních látek pro domácí i profesionální péči. Jedná se o českou značku,

zena_

Cestujeme s KPZ

LIBERECKÝ KRAJ Ještě nemáte žádný plán na podzimní víkend? My tu pro vás jeden tip máme. Je to cesta do Libereckého kraje. Jeho nejznámější dominantou, kterou si asi většina z nás při zmínce o tomto kraji