I v létě mějte své zdraví pod kontrolou

27. 7. 2018

lekar_

S VZP preventivně a výhodně

Ať už si užíváte dny volna lenošením u bazénu nebo trávíte dovolenou aktivně, snažíte se nemyslet na starosti všedních dnů, a pokud se objeví nějaké zdravotní potíže, mnohdy čekáte, až samy odezní. Péči o zdraví byste však ani teď neměli zanedbávat.

Určitě se vám vyplatí i při lehčím onemocnění vyhledat odbornou pomoc a poté nezapomínat chodit na pravidelné preventivní prohlídky k praktickému lékaři, ženskému i zubnímu lékaři a s dětmi k praktickému lékaři pro děti a dorost. Všeobecná zdravotní pojišťovna všechny preventivní prohlídky nejen hradí, ale má zájem i na tom, aby byly provedeny kvalitně a kvalifikovanými lékaři. Navíc finančně přispívá i na některá preventivní vyšetření nehrazená z veřejného zdravotního pojištění, která jsou zaměřena například na odhalení nádorových onemocnění. Rakovina je velice vážné onemocnění, které vás může ohrozit na životě, ale pokud je včas odhalena, šance na vyléčení se násobí.

Sluneční záření, kterého se vaší kůži dostává nejvíce právě nyní, kdy je léto v plném proudu, zvyšuje riziko vzniku poškození kůže. Melanomy jsou jedním z nejčastějších onkologických onemocnění, a je proto velmi důležité si svá mateřská znaménka průběžně kontrolovat. Neodkládejte návštěvu u lékaře, zejména pokud zjistíte, že u vašich mateřských znamének nebo jiných skvrn na kůži dochází k nějakým změnám. Půjdete-li k lékaři, můžete vy i vaše děti jako pojištěnci VZP aktuálně využít příspěvek ve výši až 500 korun na vyšetření kožních znamének dermatoskopem v ordinaci lékaře. Vyšetření zaplatíte přímo lékaři a s dokladem o zaplacení pak můžete VZP o příspěvek požádat (u dítěte mladšího 18 let podává žádost jeho zákonný zástupce).

Muži ve věku od 50 do 66 let, tedy v nejrizikovějším období pro výskyt karcinomu prostaty, pojištění u VZP, mohou na základě doporučení urologa podstoupit preventivní prohlídku ve vybraných urologických ordinacích a po ukončení všech vyšetření požádat o příspěvek ve výši až 2 100 Kč. Vyšetření je zcela diskrétní, zahrnuje laboratorní a další výkony potřebné k odhalení případného karcinomu. Příslušnou částku za něj uhradíte v ordinaci urologa a obdržíte od něho doklad o úhradě a vytištěný, jím potvrzený voucher. S oběma doklady se pak obrátíte na kteroukoli pobočku VZP.

Jestliže patříte mezi ty, kteří mají zájem se o svém zdraví dozvědět co nejvíce, jste pojištěni u VZP a již vám bylo 35 let, můžete podstoupit komplexní onkologické vyšetření ve spolupracujícím pracovišti a na jeho úhradu využít náš příspěvek ve výši až 2 500 Kč. Vyšetření zahrnuje laboratorní testy, ultrazvuková vyšetření, EKG a další výkony potřebné k odhalení případného karcinomu. Rozsah vyšetření a jejich cenu stanovuje ošetřující lékař. Celou částku uhradíte v hotovosti přímo v ordinaci a obdržíte doklad o úhradě a lékařem vyplněný a potvrzený voucher potřebný pro vyplacení příspěvku.

Důležité je vědět, že o tyto příspěvky můžete vždy požádat předložením Žádosti o poskytnutí příspěvku z fondu prevence až po ukončení vyšetření, a to osobně na kterékoli pobočce VZP nebo poštou, nejpozději však do 30. listopadu 2018. Doklady o zaplacení, které vám vystaví ošetřující lékař, nesmějí být při podání žádosti starší než 3 měsíce.

Chcete-li využít i další příspěvky určené pro vás nebo pro vaše děti, podívejte se na jejich nabídku na www.vzp.cz/vyhody. Najdete tam podrobné podmínky pro jejich čerpání i spoustu dalších informací.


Mohlo by vás zajímat

zena_

Tip na výlet

2. 8. 2018

Karlovarský kraj Prázdniny jsou za půlkou a my tu máme pokračování našeho seriálu, který odhaluje krásy našich krajů. Tentokrát Klub pevného zdraví pokračování »

VZP

Nekalá přeregistrace: Náboráři konkurence zneužili mentálně postižené klienty VZP

10. 7. 2018

Naháněči, kteří se snaží za využití nejrůznějších nekalých praktik přehlašovat klienty Všeobecné zdravotní pojišťovny ke konkurenčním pokračování »

zdrava_strava_

Změňte svůj jídelníček

4. 7. 2018

Chcete zhubnout a nemáte čas docházet na konzultace k nutričním specialistům? Chtěli byste jídelníček na míru a hubnout z pohodlí domova? Dnes vám přinášíme pokračování »

Nejste členem klubu?

Pokud jste pojištěncem VZP, můžete díky Klubu pevného zdraví získat benefity pro celou rodinu. Využít můžete některou z mnoha atraktivních slev u našich smluvních partnerů. Více o klubu


Jak se stát pojištěncem VZP?

Využijte možnosti přihlásit se k VZP.


Jak se stát pojištěncem VZP?

Je to snadné - vyplňte formulář na webu


Kalkulačka příspěvků


 
Informace o klubu

Nenechte si nic utéct