Jarní tip - toast s pestem z medvědího česneku

16. 4. 2018

zdrava_strava2

Klubu pevného zdraví ve spolupráci s partnerem Country Life vám přináší jarní tip na něco dobrého k snědku Podívejte se na videorecept, kde se dozvíte jak na to. Pokud vás recept zaujme, ale nemáte doma potřebné ingredience, můžete vše nakoupit z pohodlí domova na e-shopu Country Life. S Klubem pevného zdraví navíc získáte na nákup slevu 10 % po zadání slevového kódu.

Pár ingrediencí, jednoduchá příprava, použití široké. Pesto je stejně dobré na toastu, s těstovinami, nebo jako ozdoba krémové polévky.

Jak na to?

1. Medvědí česnek dobře properte, abyste ho zbavili nečistot. Osušte v utěrce nebo odstředivce na salát a nahrubo nakrájejte.
  2. Dejte do mixéru medvědí česnek, piniové oříšky, konopná semínka, lahůdkové droždí, himalájskou sůl a polovinu množství olivového oleje a rozmixujte na hladké pyré.
  3. Do kastrolu dejte asi 10 cm vysokou vrstvu vody a přiveďte těsně pod bod varu. Vejce vyklepněte do děrované naběračky a zbavte tak nejtekutější části bílku. Z naběračky vejce opatrně vyklopte do vody a nechte uzavřít. Nechte pošírovat asi 3 až 4 minuty podle velikosti vejce. Vylovte děravou naběračkou a osušte na papírovém ubrousku.
  4. V nepřilnavé pánvi rozehřejte zbylý olivový olej. Plátky chleba zatižte např. pokličkou a opečte z obou stran dozlatova. Upečené plátky potřete připraveným pestem, přidejte vejce a podávejte. Zbytek pesta uschovejte v lednici, použijte třeba do těstovin.

Pokud zrovna nebudete mít k dispozici medvědí česnek, použijte čerstvý špenát a přidejte stroužek česneku.

deti2_

Cestujeme s KPZ

13. 9. 2018

JIHOČESKÝ KRAJ Dnes vám představíme kraj, kde můžete najít nejen pohádkové hrady a zámky, ale i slatinné lázně, rozhledny, pivovary, tajuplné podzemí, pokračování »

cyklistika_

Na kole bezpečně a pro zdraví

13. 9. 2018

Horké letní dny, během nichž trávíme volný čas nejraději koupáním, jsou již nenávratně za námi. Příjemné počasí však stále láká k pokračování »

zena_

Tip na výlet

2. 8. 2018

Karlovarský kraj Prázdniny jsou za půlkou a my tu máme pokračování našeho seriálu, který odhaluje krásy našich krajů. Tentokrát Klub pevného zdraví pokračování »

Využijte možnosti přihlásit se k VZP.