Jarní tip - toast s pestem z medvědího česneku

16. 4. 2018

zdrava_strava2

Klubu pevného zdraví ve spolupráci s partnerem Country Life vám přináší jarní tip na něco dobrého k snědku Podívejte se na videorecept, kde se dozvíte jak na to. Pokud vás recept zaujme, ale nemáte doma potřebné ingredience, můžete vše nakoupit z pohodlí domova na e-shopu Country Life. S Klubem pevného zdraví navíc získáte na nákup slevu 10 % po zadání slevového kódu.

Pár ingrediencí, jednoduchá příprava, použití široké. Pesto je stejně dobré na toastu, s těstovinami, nebo jako ozdoba krémové polévky.

Jak na to?

  1. Medvědí česnek dobře properte, abyste ho zbavili nečistot. Osušte v utěrce nebo odstředivce na salát a nahrubo nakrájejte.
  2. Dejte do mixéru medvědí česnek, piniové oříšky, konopná semínka, lahůdkové droždí, himalájskou sůl a polovinu množství olivového oleje a rozmixujte na hladké pyré.
  3. Do kastrolu dejte asi 10 cm vysokou vrstvu vody a přiveďte těsně pod bod varu. Vejce vyklepněte do děrované naběračky a zbavte tak nejtekutější části bílku. Z naběračky vejce opatrně vyklopte do vody a nechte uzavřít. Nechte pošírovat asi 3 až 4 minuty podle velikosti vejce. Vylovte děravou naběračkou a osušte na papírovém ubrousku.
  4. V nepřilnavé pánvi rozehřejte zbylý olivový olej. Plátky chleba zatižte např. pokličkou a opečte z obou stran dozlatova. Upečené plátky potřete připraveným pestem, přidejte vejce a podávejte. Zbytek pesta uschovejte v lednici, použijte třeba do těstovin.

Pokud zrovna nebudete mít k dispozici medvědí česnek, použijte čerstvý špenát a přidejte stroužek česneku.


Mohlo by vás zajímat

otazky

Na co se nás nejčastěji ptáte k příspěvkům v roce 2018

10. 4. 2018

Všeobecná zdravotní pojišťovna s bezmála 6 miliony pojištěnců je suverénně největší pojišťovnou v České republice a to s sebou nese obrovské pokračování »

cyklistika

Cyklopatroly VZP

11. 9. 2017

Příjemné zpestření sportovního programu připravila Všeobecná zdravotní pojišťovna pro cyklisty, kteří v sobotu 9. září projížděli lednickou pokračování »

daruj_krev_ČRo

Již počtvrté jsme generálním partnerem projektu Daruj krev s Českým rozhlasem

1. 6. 2017

Dlouhodobě podporujeme dárcovství krve, pomozte i vy zachraňovat životy! Projekt Daruj krev s Českým rozhlasem startuje ve čtvrtek 1. června a bude trvat do 19. června 2017. V minulých letech se pokračování »

Nejste členem klubu?

Pokud jste pojištěncem VZP, můžete díky Klubu pevného zdraví získat benefity pro celou rodinu. Využít můžete některou z mnoha atraktivních slev u našich smluvních partnerů. Více o klubu


Jak se stát pojištěncem VZP?

Je to snadné - vyplňte formulář na webu


Kalkulačka příspěvků


 
Informace o klubu

Nenechte si nic utéct