Vyberte si vhodné brýle pro řízení automobilu

1. 8. 2017

zrak

Partner Klubu pevného zdraví První optika vám může pomoci s výběrem brýlí. Díky kvalitním brýlím se pak můžete lépe vyrovnat s různými projevy zhoršené viditelnosti při řízení, ať už z důvodu snížení osvětlení nebo prudkého světla.

Brýle slouží nejen k lepšímu vidění a ochraně zraku, ale pomáhají i lépe vidět při zhoršených světelných podmínkách. Třeba za šera, když se stmívá, za tmy, kdy míjíte protijedoucí automobily, nebo v situacích, kdy je slunce nízko nad obzorem. S tím mají zkušenost a kvalitní brýle ocení zejména řidiči.

Nebezpečí oslnění nízkým sluncem

Existuje několik základních rad:

  • Umyjte si dobře přední sklo u automobilu zvenku i zevnitř. Při nízkém slunci se totiž najednou objeví jinak zdánlivě neviditelné šmouhy na vnitřní straně skla. Průchod světla přes takové sklo není rozhodně dobrý a výhled taktéž. Pokud používáte dioptrické brýle, i ty je třeba mít vyčištěné, jinak se jejich skla chovají podobně.
  • Zpomalte, ať máte více času na reakci na situaci na silnici, zkrátíte tak i brzdnou dráhu automobilu. Dodržujte také bezpečnou vzdálenost mezi vozidly. Mezi reakcí řidiče na událost, brzděním a skutečným zastavením mohou být desítky i stovky metrů. To může mít v důsledku i fatální následky.
  • Klasické sluneční brýle nemusejí být tou nejlepší volbou. Při přejezdu do temnějšího prostředí (mlha, mrak) mohou naopak způsobit problém ve viditelnosti.
  • Sedněte si správně za volant.  Nebořte se pohodlně do sedadla, používejte správně clony a seďte tak, abyste měli dobrý výhled. Odborníci doporučují hlavu v takové výšce, že prostrčíte dlaň pod střechou automobilu.

Řízení v létě za prudkého slunečního jasu

To je případ, kdy byste měli mít kvalitní sluneční brýle, nebo i brýle dioptrické, které se podle intenzity záření samy zabarví do potřebné tmavosti. V tomto případě můžete vybírat mezi odstíny hnědé nebo černé, podle toho, který odstín vám je příjemnější. Tato varianta je skvělá i proto, že tyto brýle se samy „odbarví“ při vstupu do místnosti nebo tmavšího prostoru a vy nemusíte brýle vůbec sundávat. Tuto vlastnost klasické sluneční brýle nemají, což může dělat i problém třeba při jízdě, kdy ze sluncem silně osvíceného prostoru vjedeme třeba do lesa.

V První Optice vám nabídnou mnoho variant jak slunečních brýlí, tak dioptrických brýlí za příznivé ceny. Síť poboček naleznete na www.prvnioptika.cz.


Mohlo by vás zajímat

běh

Poznejte nového partnera Klubu pevného zdraví - naBOSo

9. 8. 2017

Obujte se každý den do lepšího života naBOSo a poznejte bosé boty (barefooty) s mnohými zdravotními výhodami oproti klasické obuvi. Nový partner Klubu pevného pokračování »

masáže

Získejte vstupní konzultaci výživového poradenství zdarma

1. 8. 2017

Partner Klubu pevného zdraví Štěpánka Procházková je akreditovaná výživová poradkyně a propagátorka zdravého hubnutí bez doplňků stravy s odbornou pokračování »

kpz_sleva

Squash v Horoměřicích – multifunkční partner Klubu pevného zdraví

8. 2. 2017

Sportovní a společenské centrum REPOS CENTRE v Horoměřicích, obecně známé jako SQUASH Horoměřice, je podnikem s rodinnou atmosférou, osobním přístupem a vstřícností ke pokračování »

Nejste členem klubu?

Pokud jste pojištěncem VZP, můžete díky Klubu pevného zdraví získat benefity pro celou rodinu. Využít můžete některou z mnoha atraktivních slev u našich smluvních partnerů. Více o klubu


Jak se stát pojištěncem VZP?

Využijte možnosti přihlásit se k VZP.


Jak se stát pojištěncem VZP?

Je to snadné - vyplňte formulář na webu


Kalkulačka příspěvků


 
Informace o klubu

Nenechte si nic utéct