8. Den Pardubické nemocnice

15. 6. 2017

lékař

Pardubická nemocnice i v letošním roce pořádá Den nemocnice s večerním promítáním filmu. Koná se ve středu 21. června a pro návštěvníky je připraven bohatý zdravotní program.

Prohlédnout si novinky v nemocnici, ověřit si svůj zdravotní stav, získat cenné informace o prevenci, ale také se třeba podívat na Pardubice z výšky nebo si večer zpříjemnit filmovou projekcí. To vše nabídne Pardubická nemocnice ve středu 21. června, kdy pořádá již 8. ročník Dne nemocnice.

Akce bude slavnostně zahájena ve 12.30 hodin. Od 13.00 do 16 hodin budou pro návštěvníky připraveny prohlídky některých oddělení či nových přístrojů s odborným komentářem, řada preventivních vyšetření, specializovaných poraden či slevové akce ve veřejné lékárně a v prodejně zdravotnických potřeb. Opět jsou připraveny věcné ceny v soutěži pro návštěvníky.

V dopolední části nabídne návštěvníkům oddělení klinické psychologie screeningové vyšetření kognitivních funkcí, duševní hygieny a zdraví, ukázky komunikace s duševně nemocným a v půlhodinových intervalech i nácvik relaxační a imaginativní techniky.

V doprovodném odpoledním programu se otevře unikátní Vodárenská věž, u níž bude expozice historických vozidel a motocyklů. Představí se složky Integrovaného záchranného systému a Městská policie Pardubice, lázeňská a rehabilitační zařízení z regionu nebo Fakulta zdravotnických studií Univerzity Pardubice. Na autogramiádu přijdou pardubičtí sportovci, připraven bude i dětský koutek s různými soutěžemi.

VZP připravila pro návštěvníky akce bezplatné orientační měření tělesných hodnot výživovým poradcem, partnerem Klubu pevného zdraví, ze společnosti La Vida Centers.

Večerní tečku udělá filmová projekce pod širým nebem pro veřejnost se vstupem zdarma. Letos byl zvolen americký film Výchozí bod (I Origins), který se zabývá jedinečností lidské oční duhovky. Pardubická nemocnice si projekcí tohoto snímku i programem před promítáním připomene 80. výročí vzniku samostatného očního oddělení Pardubické nemocnice.

školák

Den otevřených dveří pro studenty

4. 12. 2017

Spousta teorie a málo praxe? Stáží u nás to můžeš změnit! Přijď se k nám 4. nebo 6. 12. 2017 podívat na naši pobočku v Ústí nad Labem a povíme ti pokračování »