Slavnosti královny Elišky v Hradci Králové

9. 8. 2017

hudba

Tradiční historické slavnosti se konají v Hradci Králové od roku 2002, vždy o prvním zářijovém víkendu. Připomínají významnou etapu v dějinách královského města, které si za své sídlo zvolila královna Eliška Rejčka. Město Hradec Králové se tak mezi roky 1308 a 1318 vyhouplo na jeden hospodářských i kulturních vrcholů své existence.

Páteční program 1. září začíná v 17 hodin na Velkém náměstí staročeským jarmarkem, následuje ohnivý průvod a ohnivá show. V sobotu 2. září program pokračuje na Velkém náměstí se středověkým tržištěm, nebudou chybět ukázky řemesel, historická hudba, dobové tance, kejklířská vystoupení, rytířská klání, pouliční divadlo.

Areál Žižkových sadů bude patřit především netradičním hrám a pohádkám, sokolníkům nebo jezdeckému umění, středověký jarmark najdete na Malém náměstí. Příjezd královny Elišky s její družinou je očekáván v 13.45 hodin na Velkém náměstí.

VZP ČR je partnerem 16. ročníku těchto tradičních slavností na počest královny Elišky Rejčky, patronky města Hradec Králové.

zdrava_strava2

Letecký festival CIAF v Hradci Králové již po čtyřiaadvacáté

9. 8. 2017

Czech International Air Fest je největší leteckou přehlídkou a soutěží špičkových vojenských bojových letounů v České republice. Královéhradecké pokračování »

běh

Běhej lesy a vyhraj kolo

15. 6. 2017

V sobotu 17. června se v jihomoravské Lednici koná třetí ze série sedmi běžeckých závodů Běhej lesy 2017. Jedním z partnerů projektu je i Všeobecná zdravotní pokračování »

zdrava_strava2

Den zdraví v Novém Bydžově

7. 6. 2017

Poslední pondělí měsíce června se v Novém Bydžově uskuteční osvětová akce zaměřená na prevenci. Od 9 do 18 hodin se na Masarykově náměstí představí pokračování »

Využijte možnosti přihlásit se k VZP.