Podvodníci se snaží zneužít důvěry klientů VZP!

V poslední době jsme zaznamenali další pokusy o zneužití důvěry klientů VZP, kteří jsou členy Klubu pevného zdraví. Podvodníci se telefonicky představují jako pracovníci Klubu pevného zdraví a lidem tvrdí, že losují z řad klientů KPZ, kteří získávají hodnotný dárek.

První případ se stal v Olomouckém kraji, kde klientku telefonicky oslovila údajná pracovnice Klubu pevného zdraví a informovala ji o výhře. Dárek, který klientka měla obdržet a potvrdit, měl obsahovat „výhodný balíček“ pro zdraví. Obsahem balíčku byla sada pro ošetření zubů, bělící pasta a elektrický kartáček. Falešná pracovnice lákala klientku na speciálně zvýhodněnou cenu 1 900 Kč z původních 4  000 Kč. Klientka byla obezřetná, a dříve než tento „výhodný balíček“ objednala, informovala se na pobočce VZP.

I v Poličce se podvodníci představovali jako pracovníci VZP a tvrdili, že pojišťovna získala dotace z EU, a proto náhodně losují klienty VZP, kteří získají hodnotný dárek, obsahující zubní kartáček a speciální pastu.

Podobné situace se opakují i nyní! VZP a Klub pevného zdraví nemají ovšem s touto aktivitou nic společného a jedná se o podvod. Veškeré naše akce a soutěže probíhají oficiálně na webových a facebookových stránkách KPZ a nikdy neposkytujeme telefonní čísla či jiné osobní informace třetím osobám!

Znovu proto prosíme klienty o opatrnost. V případě jakýchkoli telefonátů a osobních kontaktů tohoto typu se na nás můžete s dotazy obrátit na infolince 952 222 222, na facebookových stránkách KPZ nebo informaci rovnou předejte Policii ČR.