5 rad, jak řešit dětskou obezitu

Boj s nadváhou či přímo obezitou u dětí není bojem samotného dítěte, ale celé rodiny. Při shazování kil u dětí hrají rodiče mnohem větší roli, než si častokrát uvědomují. Přinášíme vám proto pět tipů, jak postupovat při snižování váhy u dětí, které se potýkají s kily navíc.

1. Buďte vzorem

Největší vliv na stravování dítěte mají vaše vlastní zvyky. Zaujměte pozitivní postoj k jídlu a pohybu, buďte vzorem ve vytváření zdravých návyků.

2. Rozšiřte jídelníček

Pestrost v jídelníčku je klíčová. Postupně přidávejte nové vhodné potraviny do známých pokrmů a vytvářejte atraktivní, barevná jídla. Zapojte do přípravy i své děti.

Nápady na hravé servírování a nutričně vyvážené recepty najdete na www.hravezijzdrave.cz.

3. Stolujte společně

Společné stolování podporuje pozitivní vztah k jídlu a posiluje pouta v rodině. Zároveň nepoužívejte jídlo jako odměnu nebo trest. Dítě odměňujte spíše zážitky či splněním jeho přání než sladkostmi.

Dětská obezita

4. Jezte všímavě

Jezte bez rušivých faktorů, jako je televize či telefon. Věnujte se všichni plně jídlu, ptejte se dítěte, jaké má pokrm barvy, tvar, jak voní, jakou má chuť. Učte děti vnímat své tělo a rozpoznávat hlad a nasycení.

5. Společně na zdravou cestuě

Podporujte děti na cestě ke zdravému životnímu stylu. Pokud se potíže nezlepší, vyhledejte odbornou pomoc.

Náš TIP:

Společnost STOB nabízí unikátní skupinové kurzy zdravého životního stylu určené dětem. Kurzy probíhají naživo i online.

Členové Klubu pevného zdraví mohou na kurzy a pomůcky na hubnutí uplatnit slevu 10 %

Autor článku: STOB

Nedostatek kolagenu

Jak se projevuje nedostatek kolagenu?

Když se řekne kolagen, většina z nás si ho spojí s klouby a pletí. Ve skutečnosti je ale kolagen nejvíce zastoupenou bílkovinou v lidském těle. Najdeme ho ve svalech, kostech, šlachách, vazech, orgánech, cévách, kůži, ve střevech a dalších