Pečujte správně o svou pleť

Pleťové krémy, séra, tonika, masky, oční krémy. Zorientovat se v nabídce kosmetických produktů může být někdy složité. Poradíme vám, na co je který produkt vhodný a v jakém pořadí výrobky používat tak, aby ošetření mělo opravdový efekt.

Čtyři základní produkty

Odličovač, tonikum, denní a noční krém. To je základ péče o pleť. Velkou roli zde hraje odličovač, přestože se třeba vůbec nelíčíte. Níže vysvětlíme proč. Pokud zvládnete používat tyto čtyři základní produkty, pak můžete zavést masky, séra, oční krémy a vysloveně si začít s ošetřením pleti hrát.

Čištění pleti jako naprostý základ

Čištění je základní krok ke krásné pleti a jen dobře vyčištěná pleť bude schopná správně absorbovat aktivní látky z krémů a dalších kosmetických přípravků. Jak na to?

Krok č. 1
Aby byla vaše pleť krásná a zdravě vypadající, musíte se naučit o ni pravidelně pečovat. Na čištění pleti použijte každý večer vhodný odličovač. Může to být buď dvoufázová odličovací emulze, pleťové mléko nebo micelární voda. Je na vás, co si vyberete. Produkt naneste na tamponek a následně s ním důkladně vyčistěte pleť. V tuto chvíli odstraníte ze své pleti nečistoty rozpustné v tucích a případně make-up, smogové částice a další nečistoty. To je také důvod, proč by si pleť měli čistit i ti, kteří se běžně nelíčí.

Krok č. 2
Následně je potřeba pleť dočistit tonikem. Tonikum je velmi důležitý produkt pro péči o pleť. Nahrazuje vodu, kterou ale na pleť určitě záměrně nepoužívejte. Vaši pleť osvěží, poradí si i s ospalky a jinými nečistotami rozpustnými ve vodě. Po dočištění pleti tonikem bude vaše pleť připravena na aplikaci dalších přípravků. Večer je tonikum druhý krok, ráno hned první pro rychlou přípravu pleti na následnou péči.

Ryor

Tyto kroky v čištění pleti provádějte pouze večer před spaním. Ráno stačí použít pouze tonikum, neboť se pleť přes noc příliš neznečistí.

Tip pro vás: Vyzkoušejte hydratační tonikum Hydroperfekt. Přípravky na čištění pleti najdete zde.

Ochrana pleti s pomocí denního krému

Denní krém je produkt určený k ochraně pleti během dne. Hlavním účelem tohoto krému je poskytnout pleti ochranu před nepříznivými vnějšími vlivy jako jsou změny počasí, povětrnostní podmínky či UV záření. K tomu navíc může pokožku hydratovat, vyživovat, regenerovat, ale primárně ji bude vždy chránit. A jak denní krém vybrat? Rozhodně dle typu vaší pleti, ale i podle věku nebo ročního období. Je také vhodné se zamyslet, jestli vám více vyhovuje krém s dávkovačem nebo krém v kelímku.

Tip pro vás: Denní krémy v kelímku i s dávkovačem naleznete tady.

Hloubková obnova pleti s nočním krémem

Noc je ideální čas k hloubkové výživě pleti, nejen proto by noční krém neměl ve vaší kosmetické výbavě chybět. Tělo, tedy i pleť, přes noc regenerují. Čím více aktivních látek pleti dodáte, o to bude regenerace účinnější. Noční krémy jsou skutečně ty, které obsahují více aktivních látek, starají se o to, aby pleť byla odpočatá, svěží a plná energie. Právě proto se kromě nočního krému večer používají i séra a masky.

Tip pro vás: Velký výběr nočních krémů pro všechny typy pleti najdete tady.

Základní vzorová péče o pleť

Správná péče o pleť by měla sestávat z několika po sobě jdoucích kroků. V úplném základu je to použití tonika a denního krému ráno a odličovače, tonika a nočního krému večer. Jakmile si takové základní ošetření sestavíte, zvyknete si na jeho aplikaci a zbavíte se záměrného použití vody na pleť, je na čase se začít rozmazlovat.

Jak se vyznat v dalších kosmetických přípravcích?

Peeling
Odstraňuje odumřelou kůži, díky tomu se pokožka lehce ztenčí a aktivní látky se dostanou hlouběji do pleti. Peeling pleti je vhodné provádět 1x týdně. Zařaďte ho večer po vyčištění pleti a pokračujte sérem nebo rovnou nočním krémem. Doporučujeme vyzkoušet enzymatický peeling.

Ryor

Masky
Obsahují velké množství aktivních látek. Na pleť se nanášejí ideálně večer a obvykle se nechávají působit 20 minut, nevstřebané zbytky se vetřou do pleti. Masku aplikujte nejlépe 12× týdně na vyčištěnou pleť. Pokud bude pleť působit „napapaně“, není třeba dávat žádný další přípravek. Z širokého výběru pleťových masek můžete vybírat tady.

Séra
Jedná se o přípravky s velkým množstvím aktivních látek a nanášejí se nejlépe 2× denně. Sérum aplikujte vždy na důkladně vyčištěnou pleť před nanesením pleťového krému. I z toho důvodu se tento postup nazývá vrstvená péče. Tady si můžete vybrat sérum pro svou pleť.

Oční krémy
Velmi jemná pokožka vyžaduje speciální péči. Oční krém aplikujte jemnými poklepy kolem celého očního okolí. Používejte především večer, můžete ale i ráno na vyčištěnou pleť. Oční krémy vybírejte tady.

Jak by tedy mohlo vypadat vzorové ošetření vrstvené péče o pleť?

Ráno:

1. Tonikum
  2. Sérum
  3. Denní krém

Večer:

1. Odličovač
  2. Tonikum
  3. Sérum
  4. Oční krém
  5. Noční krém

A k tomu:
1× týdně enzymatický peeling a 2× týdně maska.

Nejste si jistí, jestli jste si ošetření sestavili správně? V RYOR online poradně vám rádi pomohou. Stačí zaslat dotaz a odpověď vám dorazí do e-mailu.

Společnost RYOR nabízí přes 200 druhů výrobků obsahující přírodní extrakty, od péče o problematickou pleť přes luxusní řady až po opalovací kosmetiku. Hýčkejte se s Klubem pevného zdraví a získejte slevu 12 % na nákup těchto kosmetických produktů.

Autor článku: RYOR

Mamavis zábaly hlavy nízký tlak

Vyzrajte na nízký krevní tlak

Krevní tlak je vyjádřený dvěma čísly: systolický tlak, který je měřen při srdečním stahu a diastolický tlak, který se měří mezi srdečními stahy. O hypotenzi neboli nízkém krevním tlaku mluvíme tehdy, jestliže je krevní tlak