Hummus se semínky a salátem

Klub pevného zdraví ve spolupráci s partnerem Country Life, vám přináší další skvělý recept na něco dobrého k snědku Podívejte se na videorecept, kde se dozvíte, jak na to. Pokud vás recept zaujme, ale nemáte doma potřebné ingredience, můžete vše nakoupit z pohodlí domova na e-shopu Country Life. S Klubem pevného zdraví navíc získáte na nákup slevu 10 % po zadání slevového kódu.

Hummus se semínky a salátem

Hummus nikdy neomrzí. Připravte ho tentokrát se zeleninovým salátkem, ten dodá letní svěžest. Posypte semínky, jimi humus obohatíte o zdraví prospěšné látky.

Jak na to?

1. Připravte si hummus: cizrnu sceďte a nálev uschovejte. Všechno lněné semínko pomelte v mlýnku nebo v mixéru. Cizrnu, česnek, ⅔ lnu, tahini, olivový olej a 2 lžíce nálevu dejte do mixéru a rozmixujte na hladké pyré. Konzistenci případně upravte dalším nálevem z cizrny. Dochuťte citronovou šťávou, solí a pepřem.
  2. Připravte si salát: okurku oloupejte a zbavte středu se semínky, nakrájejte na dílky a dejte do cedníku. Osolte a nechte vykapat, poté osušte.
  3. Do mísy dejte nasolené okurky, nakrájená rajčata a cibuli na tenké plátky. Zakápněte olivovým olejem a citronovou šťávou, vmíchejte nasekanou petržel. Dochuťte solí, pepřem a promíchejte.
  4. Na talíře rozdělte hummus, poklaďte salátem, zakápněte olivovým olejem, ozdobte lněným semínkem.

zena_

Návštěva domova české kosmetiky

Nedávno jsme měli možnost navštívit kouzelné místo, kde se vyrábí více než 200 druhů kosmetických přípravků na bázi přírodních látek pro domácí i profesionální péči. Jedná se o českou značku,

zena_