Jak se správně starat o pleť?

Sérum, pleťové masky, denní krém, kyselina hyaluronová, anti-aging péče... Máte v pleťové kosmetice také trochu chaos?

Přinášíme snadný návod, jak se o pleť starat správně.

Nejčastější chyby, kterých se raději vyvarujte:

• Myjete pleť vodou
    Voda pleť paradoxně vysušuje. Ničí ochranný kožní film, který si vaše pokožka pracně buduje. Jedná se vlastně o slabou tukovou vrstvičku, jež má za úkol pleť chránit. Voda by se proto k pleti měla dostat co nejméně.

• Čistíte pleť nešetrně
    Odličovač používáte nejen večer, ale i ráno, micelární vodu zase bez tonika. Pleť není správně vyčištěná a aplikací krému do ní jen hlouběji vnášíte nečistoty. Je proto důležité porozumět jednotlivým krokům a používat kosmetiku doporučeným způsobem.

• Denní krém je důležitější
    Říká se, že denní krém je pro zdraví a noční pro krásu. Hlavním úkolem krému je chránit pleť přes den, kdy se pohybujeme venku. Chrání nás před nepřízní počasí a proti nečistotám z ovzduší. Noční krém většinou obsahuje velké množství aktivních látek, dodává hydrataci a výživu. Právě proto se říká, že je „pro krásu“.

cisteni pleti

Jak by tedy správně sestavené ošetření mělo vypadat?

Ráno:

1. Pleť vyčistíme tonikem. Pokožka se během spánku příliš neznečistí a stačí ji pouze zbavit prachových částic a potu. K tomu bohatě postačí tonikum, které perfektně hydratuje a připraví pleť na aplikaci krému. Používat ráno odličovač je zbytečné. Ten by nám naopak mohl poškodit ochranný kožní film. Doporučujeme hydratační tonikum Hydroperfekt.
  2. Nyní následuje krok, který je nepovinný, ale pleti velmi prospěje – aplikujte sérum. Sérum je koncentrovaná aktivní látka a skrz něj dodáváme to, co pleti chybí. Například kyselinu hyaluronovou.
  3. Ošetření zakončete denním krémem dle typu pleti a teploty. Krém bude pleť chránit po celý den. Pro mastnější pokožku můžete vybrat například Matující krém s pudrovým efektem, pro sušší zase Denní krém s arganovým olejem. Ranní ošetření by vám nemělo zabrat víc než 2 minuty.

Večer:

Večer je potřeba pleť pořádně, ale zároveň šetrně vyčistit. Ideální ošetření vypadá následovně:

1. Pleť nejprve vyčistěte od nečistot a případně make-upu. K tomu slouží Dvoufázová odličovací emulze, Hydratační micelární voda nebo pleťové mléko. Tento krok platí i pro ženy, které se nelíčí. Přes den se na pokožce usazuje spousta nečistot, které musí pryč.
  2. Následuje dočištění tonikem, to je velmi důležité! Tonikum totiž pleť dočistí po předchozím kroku, zároveň velmi hydratuje a připraví pleť na aplikaci krému.
  3. Opět můžete, ale nemusíte aplikovat péči navíc − sérum, masku nebo kolem oční jemně vklepat oční krém. Například Sérum s kyselinou hyaluronovou nebo Rozjasňující oční krém s peptidy.
  4. Ošetření zakončíme nočním krémem podle typu pleti. To má za úkol přes noc pleti dodat potřebnou hydrataci, výživu. Pro smíšenou pleť je vhodný například Krém s kyselinou hyaluronovou a kmenovými buňkami, pro sušší Výživný krém s kmenovámi buňkami z argánie.

Večerní ošetření by vám nemělo zabrat víc než 3 minuty.

cisteni pleti

A nezapomeňte, že jako členové/členky Klubu pevného zdraví můžete nakupovat kosmetiku Ryor se slevou 12 %, a to jak na e-shopu, tak ve značkových prodejnách v Praze, Brně, Poděbradech, Liberci a Kyšicích.

Podklady k článku dodala Jana Stránská, obchodní ředitelka společnosti Ryor.

DER Touristik letní dovolená

Letní dovolená – odpočinek pro tělo i duši

Letní měsíce se kvapem blíží a s nimi i čas, kdy statisíce Čechů vyrazí k moři. Češi jsou jako vnitrozemský národ pověstní tím, že alespoň týden v roce chtějí strávit na pláži a užívat si všeho, co