Jak vybrat dovolenou s dětmi: pozor na horko, dlouhý let i ceny pamlsků

Prázdniny jsou v plném proudu a mnoho rodin s dětmi vyráží na svou letní dovolenou. Plánovat dovolenou s potomky znamená číst pečlivě v nabídce cestovních kanceláří nebo ještě lépe – nechat si v renomované cestovce dobře poradit. Zdaleka ne každý zájezd do atraktivní destinace za dobrou cenu je totiž vhodný pro rodiče s malými ratolestmi.

Zabavit potomka na cestě bývá hodinu od hodiny těžší. Základem výběru rodinné dovolené by tedy měl být součet čtyř základních časových položek: cesta z domova na letiště + odbavení + let + transfer z letiště do hotelu.

Let do bulharského Burgasu netrvá ani dvě hodiny, zhruba stejně daleko jsou také řecké ostrovy Zakynthos či Korfu. Ostrovy jsou navíc poměrně malé a transfer z letiště na hotel je tak krátký a rychlý.

Romantické útesy versus písčité pláže

Při pobytu u moře s dětmi je mimořádně důležitý také charakter pobřeží a typ pláží. Na rozeklané útesy, které připadaly rodičům za svobodna romantické, mohou teď zapomenout. Například právě na Zakynthosu je ale moře dlouho mělké, pláže jsou stejně jako v Bulharsku písčité a pro děti tedy velmi vhodné. Součástí lepších hotelů v Bulharsku či Turecku jsou zase velmi často skluzavky a tobogány, které děti milují.

dovolená s dětmi moře

Teplo k prázdninám patří, vedro ale každému nesvědčí

Méně často volí rodiny s dětmi v hlavní sezoně vzdálenější destinace. Klasickým příkladem je Egypt, jehož hotely jsou sice pro rodiny s dětmi dobře zařízené, ale let sem trvá výrazně delší dobu, a navíc teploty v hlavní sezoně šplhají velmi vysoko, což zvláště menší děti nemusí moc dobře zvládat.

Aby vás nezruinovalo mlsání ani zábava

Stále oblíbenější jsou také služby all inclusive, které rodiny s dětmi velmi oceňují. Především pro děti je důležitá pravidelná strava a pitný režim. V programu all inclusive se nemusí omezovat a rodiče nemusí řešit dodatečné výdaje. Dětem se totiž těžko vysvětluje, že zmrzlinu nedostanou, protože rodinný rozpočet „jede nadoraz“.

Při vybírání letní dovolené je také dobré podívat se na nabídku zábavy v místě pobytu. Dětské kluby a animační programy v češtině ocení celá rodina. A proto v klubových hotelech cestovní kanceláře Alexandria fungují početné týmy českých animátorů, kteří připravují program plný zábavy nejen pro děti, ale i pro dospělé.

Navíc jako členové Klubu pevného zdraví můžete u CK Alexandria využít až 18% slevy na zájezdy.

Podklady k článku dodal Ing. Petr Šatný, marketingový ředitel CK Alexandria.

DER Touristik letní dovolená

Letní dovolená – odpočinek pro tělo i duši

Letní měsíce se kvapem blíží a s nimi i čas, kdy statisíce Čechů vyrazí k moři. Češi jsou jako vnitrozemský národ pověstní tím, že alespoň týden v roce chtějí strávit na pláži a užívat si všeho, co