Lázeňská péče pro naše zdraví a udržení kondice

Lázeňské pobyty jsou oblíbené již po staletí pro své prokazatelné účinky na lidské zdraví. Lázeňskou péči pro zlepšení kondice a zdraví využívali již J. W. Goethe, Franz Kafka i prezident T. G. Masaryk. Františkovy Lázně, kde se léčily zmíněné osobnosti, pomáhají svým klientům upevňovat zdraví a posilovat imunitu již od roku 1793.

Lázeňská péče má prokazatelné účinky nejen při léčbě široké škály onemocnění, ale pomáhá také udržet si kondici a posílit imunitu. Do lázní tedy lidé nejezdí pouze za účelem podpůrné léčby konkrétního zdravotního problému. Pobyt ve Františkových Lázních řada lidí volí jako příjemnou dovolenou a skvělý způsob, jak onemocněním předcházet.

Staletími prověřená cesta ke zlepšení zdraví

Františkolázeňská léčebná kúra využívá výhradně místní přírodní zdroje v nejvyšší kvalitě a je vedena odbornými lékaři a vyškoleným zdravotnickým personálem. Lékařem individuálně sestavené kombinace lázeňských procedur pomáhají ulevit od bolesti pohybového ústrojí nebo jako podpůrná léčba široké škály zdravotních problémů, jako jsou například onemocnění srdce a cév, chronická kožní onemocnění, gynekologické potíže, neplodnost a další.

Františkovy Lázně

Každé tělo potřebuje hýčkat

Lázeňskou péči ocení každé tělo. Zejména v případě, že trpíte jakýmikoliv bolestmi či zdravotním diskomfortem, vaše tělo vám za lázeňskou péči poděkuje dvojnásob. I drobný zdravotní diskomfort se totiž může postupem času rozvinout ve vážnější onemocnění. Příjemnější a účinnější, než řešení již vzniklých zdravotních problémů, je bezesporu prevence. Františkovy Lázně proto nabízí edukačně-preventivní program, jehož cílem je nejen zlepšit aktuální zdravotní stav, ale především předejít vážnějším zdravotním obtížím v budoucnu.

Investice do zdraví pro celou rodinu

Františkovy Lázně jsou také velmi oblíbeným místem pro rodinnou dovolenou. Rodiče na sebe mohou nechat působit blahodárné účinky lázeňských procedur, zatímco děti si užijí koupání v akvaparku Aquaforum, jízdu místním Frantovláčkem, spoustu her v lázeňském gamecentru, nebo návštěvu minizoo. Navíc si zde nově mohou i děti užít vybrané lázeňské procedury s blahodárnými účinky na jejich zdraví.

Františkovy Lázně

Dlouhodobý efekt na vaše zdraví

Na lázeňském pobytu oceníte také jeho dlouhodobý efekt. Po individuálně namíchaném koktejlu lázeňských procedur se budete cítit skvěle nejen v lázních, ale ještě minimálně několik měsíců po příjezdu domů. I to je důvod, proč se lidé do lázní tak rádi vrací.

Lázeňská péče hrazená pojišťovnou i z vlastních zdrojů

Lázně jsou nezbytnou součástí zdravotní péče. V případě, že je při vašem pobytu v lázních vhodné absolvovat také podpůrnou lázeňskou léčbu, může vám návrh na lázeňskou péči vystavit váš praktický lékař na doporučení odborného lékaře, nebo přímo odborný lékař. Do lázní ale můžete jet také jako samoplátce, a to mnohdy za velmi příznivé ceny například oproti zahraničním pobytům.

Náš tip

Prevence je základ péče o zdraví a ti, kteří na ni dbají, si zaslouží odměnu. Proto dospělí nad 18 let, kteří absolvují preventivní screeningové vyšetření, mohou získat u Všeobecné zdravotní pojišťovny jednorázově 1 000 Kč na rehabilitační a rekondiční aktivity lázeňského typu nehrazené z veřejného zdravotního pojištění.

Každé tělo potřebuje hýčkat. Chcete-li tedy udělat pro své zdraví více, dopřejte si lázeňský pobyt ať už sami, ve dvou, nebo s celou rodinou. Lázně nejsou určeny pouze klientům, kteří potřebují podpůrnou léčbu různých onemocnění. Jsou také skvělou prevencí, za kterou vám vaše tělo poděkuje.

Využijte ve Františkových Lázních slevy pro členy našeho Klubu pevného zdraví a mějte tak Františkolázeňskou léčebnou kúru se slevou 20 %.

Autor článku: Lázně Františkovy Lázně

Fitshaker

Nejlepší cvičení na břicho

Zeptejte se někoho, se kterou partií svého těla je nejméně spokojený, a pravděpodobně ukáže na břicho. Na co se zaměřit, pokud to svoje chceme zbavit zbytečného tuku, poradí odborníci ze společnosti Fitshaker. Nejlepší cvičení na