Vyzrajte na nízký krevní tlak

Krevní tlak je vyjádřený dvěma čísly: systolický tlak, který je měřen při srdečním stahu a diastolický tlak, který se měří mezi srdečními stahy. O hypotenzi neboli nízkém krevním tlaku mluvíme tehdy, jestliže je krevní tlak jednotlivce nižší než normální hodnoty. Ideální hodnota normálního krevního tlaku je obvykle 120/80 mmHg, zatímco krevní tlak nižší než 90/60 mmHg je považován za tlak nízký.

Příznaky nízkého tlaku

Nízký krevní tlak může vyvolávat různé symptomy, které významně ovlivňují kvalitu života postižených jedinců. Mezi nejčastější symptomy nízkého krevního tlaku patří zejména závratě, nevolnost, únava a slabost. Někteří lidé mohou trpět také nepravidelným srdečním tepem, bolestmi hlavy nebo dokonce ztrátou vědomí.

Příčiny nízkého tlaku

Existuje několik faktorů, které mohou přispět k nízkému krevnímu tlaku. U některých jedinců hraje roli genetická predispozice. U žen pak často může krevní tlak ovlivnit menstruační cyklus nebo těhotenství. Dalšími symptomy mohou být například dehydratace, nadměrné pocení či léčba antidepresivy.

Dětská obezita

Léčba nízkého tlaku

Většina případů nízkého krevního tlaku nevyžaduje specifickou léčbu, avšak v situacích, kdy symptomy způsobují výraznou nepohodu nebo omezují každodenní aktivity, je vhodné zdravotní stav konzultovat s ošetřujícím lékařem. Doporučení pro úpravu životního stylu mohou zahrnovat zvýšení příjmu soli a tekutin, pravidelnou fyzickou aktivitu a vyhýbání se delšímu stání nebo vyčerpávajícímu fyzickému výkonu.

Priessnitzovy zábaly a nízký tlak

Priessnitzovy zábaly jsou vynikajícím prostředkem, který může pomoci při problémech s nízkým krevním tlakem. Zejména zábal na hlavu pro děti a dospělé je vhodný pro ty, kteří trpí nízkým krevním tlakem, bolestmi hlavy, migrénou, záněty nosních dutin, bolestmi uší či zubů.

Náš TIP:

Členové Klubu pevného zdraví mohou získat slevu 10 % na zábaly a další výrobky společnosti Mamavis

Autor článku: Mamavis

RYOR Pečujte správně o svou pleť

Pečujte správně o svou pleť

Pleťové krémy, séra, tonika, masky, oční krémy. Zorientovat se v nabídce kosmetických produktů může být někdy složité. Poradíme vám, na co je který produkt vhodný a v jakém pořadí výrobky používat tak, aby