Na Tank power show do Přelouče

Sobota 20. května bude v Přelouči u Pardubic patřit milovníkům dějin, zejména období 1. a 2. světové války. Celodenní akce nabídne zážitkový, výukový i zábavný program ve vojenském stylu.

K vidění budou akční dobové ukázky Klubu vojenské historie Pardubice, historická i současná vojenská technika, panelová výstava NKP Ležáky, ukázky dovedností Českého červeného kříže i dobrovolných hasičů. Poprvé se této show zúčastní také klub MUSADO, který předvede zajímavé ukázky sebeobrany. Další novinkou je účast SPŠCH s výstavou současné i historické munice a ukázkou kriminalistické daktyloskopie.

Součástí programu budou již tradičně adrenalinové projížďky v BVP-1, k vyzkoušení pak lanové centrum, aquazorbing, jízda na čtyřkolkách, akční hra Battlefield Live, Airsoft nebo řízení Hummeru H2.

Pardubická Celní správa představí návštěvníkům současnou výstroj, výzbroj, exponáty zadrženého padělaného zboží a ukázky se speciálně vycvičenými psy vyhledávajícími drogy a jiné nebezpečné látky. Městskou policii Pardubice bude reprezentovat jízdní policie s exhibicí na ušlechtilých starokladrubských koních.

Děti se mohou zapojit do nejrůznějších soutěží s vojenskou tematikou. Všichni soutěžící si odnesou drobnou odměnu za svou statečnost.

V červenobílém stanu VZP ČR je pro návštěvníky připraveno bezplatné měření tělesných hodnot partnerem Klubu pevného zdraví, společností Nutristyl. Pro děti pak soutěže zručnosti.

FOKUS optik vyšetření zraku

Měření zraku zdarma pro pojištěnce VZP

Od 1. března 2024 si mohou pojištěnci Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR starší 15 let nechat změřit zrak zcela zdarma ve všech optikách FOKUS. Pro vyšší komfort je možné si vyšetření zraku rezervovat

cyklisti